Kanioningowe Intro, czyli weekendowy wyjazd kanioningowy dla zupełnie początkujących

Obejrzałeś już wszystkie przerażające filmy kanioningowe na Youtube? Widoczki są świetne, ale myślisz sobie że te wszystkie skoki, sznurki i zjazdy są chyba nie dla Ciebie? Chciałabym spróbować, ale się boję / nie mam czasu / nie mam z kim / nie znam się na tym / wsiorbie mnie jeszcze coś / zginę marnie ?
Może, ale jest okazja spróbować i przekonać się, jak to jest na prawdę.
Jeszcze we wrześniu organizujemy Kanioningowe Intro, na którym możesz spróbować kanioningu pod okiem doświadczonych osób z naszego klubu, w dwóch łatwych, a do tego bardzo fajnych kanionach.

Wyjazd jest weekendowy, więc nie potrzebujesz dodatkowego urlopu. Nie musisz być wspinaczem, grotołazem czy olimpijczykiem w skokach do wody. Zapewniamy specjalistyczny sprzęt, instruktaż i całe kanioningowe know-how. Wyjazd ma charakter szkoleniowy, a program dostosowany jest do osób bez doświadczenia w technikach kanioningowych. Wcześniej zaczynamy od jednodniowego wstępu do technik linowych na jurajskich skałach, więc można się jeszcze sprawdzić przed wyjazdem 😉

Zapraszamy wszystkich klubowiczów, jak i sympatyków klubu.

 


Strubklamm

      


Termin – wyjazd w piątek 22 września godz. 17:00, powrót niedziela 24 września ok. godz. 23:00
Miejsce – Alpy Salzburskie, Austria.
Dojazd – własny lub busem klubowym; około 5 godzin jazdy od granicy.
Noclegi – namioty, pole campingowe.


Kanion Weissenbach

    


Harmonogram:

sobota 16/09/2017 – jednodniowe wstępne szkolenie na jurajskich skałach; w programie dopasowanie sprzętu, szkolenie z podstawowych technik zjazdowych, obsługi sprzętu, zasady asekuracji i autoasekuracji na odcinkach linowych, omówienie stosowanych komend i sygnałów)
Miejsce – Pazurek, koło Olkusza.

piątek, 22/09/2017, godz. 17:00 – wyjazd z Dąbrowy Górniczej

sobota, 23/09/2017 – akcja ok 4-5 godz. w kanionie Strubklamm (kilka zjazdów, sporo nieobligatoryjnych skoków z możliwością wyboru wysokości, dużo pływania)
– przejazd na camping i nocleg

niedziela, 24/09/2017 – akcja ok. 3-4 godz. w kanionie Weissenbach (wąski techniczny kanion, sporo zjazdów z wysokości do kilkunastu metrów, kilka niskich skoków)
– wyjazd do PL ok godz. 16:00
– powrót do DG na godz. 23:00

Wymogi:

– umiejętność pływania
– brak panicznego lęku wysokości
– co najmniej przeciętna kondycja i sprawność fizyczna
– podstawowy sprzęt biwakowy – śpiwór, karimata, namiot, itp.
– ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka i koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczej

Szczegółowe informacje i zapisy – Olo Dobrzański, tel. 664 528 650, olo@v7a7.pl