I Mistrzostwa Europy w Technikach Jaskiniowych

W dniach 24-25 wrzesień 2011 w Marbelli w Hiszpanii odbyły się I Mistrzostwa Europy w Technikach Jaskiniowych. Polskę reprezentowali Michał Macioszczyk z Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego oraz Iza Włosek – przedstawicielka Speleoklubu Dąbrowa Górnicza.

{phocagallery view=category|categoryid=185|limitstart=0|limitcount=5}

Miejsca przyznawane były w trzech kategoriach :

Wychodzenie po linie na wytrzymałość (120m) w której reprezentantka naszego klubu w swojej kategorii wiekowej (której nie wypada podawać) zdobyła złoty medal z czasem 9 min 40 sek. Michał w kategorii 18-34 zajął 8 miejsce z czasem 8 min 48 sek.

Wychodzenie po linie na czas (30m). Tutaj bez podium, choć Izie brakło jedynie 7 sekund. Czas 1 min 53 sek zapewnił jej 5 miejsce (ciekawostką jest, że zdobywczyni złotego medalu pokonała dystans 30m w 35 sekund!). Michał zakończył sprint z czasem 1 min 16 sek na 9 pozycji.

Tor linowy i drugi medal. Tym razem brąz wywalczony przez Izę. Michał zakończył tor linowy na 10 miejscu.