Lato w skałach

„Lato w skałach” to impreza przygodowo – krajoznawcza dla dzieci i młodzieży mieszkających w Wielofunkcyjnej placówce opiekuńczo wychowawczej „Przystań” w Dąbrowie Górniczej. Projekt realizowany był przez instruktorów i członków Speleoklubu Dąbrowa Górnicza, przy współudziale opiekunów z placówki. Projekt finansowany był przez Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza w ramach projektu „Lato w skałach 2”

 

W tym roku odbyła się już druga edycja imprezy. Tym razem były to dwa spotkania z przygodą.

Na pierwszym wyjeździe, 10 lipca zwiedzaliśmy jaskinie w okolicach Olsztyna: system jaskiniowy Towarna-Dzwonnica, jaskinię Cabanową i jaskinię w Zielonej Górze. Każda z nich miała coś ciekawego do zaoferowania i trudno jednoznacznie określić, która podobała się najbardziej. W Towarnej młodzi grotołazi mieli możliwość po raz pierwszy pokonywać ciasne korytarze, w Cabanowej zmierzyli się z zaciskiem wejściowym, w jaskini w Zielonej Górze – podziwiali dobrze zachowaną szatę naciekową. Każdemu podobało się co innego, a czołganie i przeciskanie mimo początkowych obaw, okazało się w całkiem fajne 🙂

Drugi wyjazd, 20 sierpnia zorganizowaliśmy na Górze Zborów. Tym razem były to zabawy linowe: most, tyrolka i zjazd. Każdy miał możliwość zmierzyć się z własnym lękiem wysokości, przejść kilka metrów nad ziemią po chybotliwej linie albo zjechać z kilkunastometrowej skały.

Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swoich możliwości w jeździe na monocyklu.

W organizacji i pracy przy projekcie udział wzięli instruktorzy SDG: Ewa Libera i Grzegorz Badurski i Damian Filipek oraz wolontariusze: Monika, Struna, Falcon, Suchy oraz Paweł Pajda, który umożliwił nam zabawy na monocyklu. Przedsięwzięcie organizował i koordynował Damian Filipek. Ze strony ośrodka udział wzięli wychowawcy, którzy na co dzień opiekują się młodzieżą.

Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i miłą atmosferę oraz wszystkim, którzy pomogli przy realizacji projektu.

{phocagallery view=category|categoryid=171|limitstart=0|limitcount=0}