Podsumowanie Egzaminu na Kartę Taternika

100% kursantów z naszego klubu przystępujących do egzaminu ukończyło owy z pozytywną oceną! Teoria nie obyła się bez perełek, ale bez poprawek, bez „błędów zarażającym bezpieczeństwu” i oczywiście z pogardą dla śmierci w oczach!

Dziękujemy bardzo egzaminatorom : Małemu (KKS), Sapiechowi (TKJ) i Emkowi (SDG). Największe podziękowania należą się jednak naszym instruktorom. Izie (znanej też jako Matka), Emkowi, Andrzejowi, Ewie, Docentowi i Rowerowi. Wiele się od was nauczyliśmy (a przynajmniej się staraliśmy), wiele jaskiń razem przegiełgaliśmy i wiele szlaków razem przedreptaliśmy (ych, Kobylarz!), ale mam nadzieję, że dla całej naszej szóstki nie będzie to koniec przygody, a Wam będzie się jeszcze chciało czasem nas poprawić, już nie nas Skursusynów, ale Nas – kolegów i koleżanki.

Pozwolę sobie sparafrazować kilka z wymienionych perełek teoretycznych :

 • P: Jaki wpływ na rozwój zjawisk krasowych ma woda i dwutlenek węgla?
  Odp. Duży.
 • P:Co możesz powiedzieć o danych osobach:
  Odp. Kazimierz Kowalski – śpiewak operowy
  Odp. Kazimierz Kowalski – no.. był taternikiem.
 • P: Czym różni się metoda wychodzenia DED od metody CW (CV)
  Odp : Metoda DED polega na wychodzeniu na dwóch przyrządach Crollu, Małpie i Pantinie, zaś CW to metoda wychodzenia na trzech przyrządach, czyli Małpa + croll
 • Dodatkowo w Dolinie Miętusiej w okolicach Małołączniaka pojawił się Stadion GKS, a w okolicach Koziego Grzbietu Szyb Kopalni Wujek.

 

Dzięki raz jeszcze i
Do zobaczenia w Górach!