Podsumowanie Jurajskiej Wyprawy Wspinaczkowo – Jaskiniowej

W dniach od 11 do 15 sierpnia odbyła się Jurajska Wyprawa Wspinaczkowo- Jaskiniowa dofinansowana z budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza, organizowana we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zespołem Szkół Technicznych.

 

Wyprawa odbyła się już po raz drugi i znów okazała się sukcesem. Jej uczestnikami były głównie osoby, które w czasie wakacji uczęszczały na Szkółkę Speleo- Wspinaczkową w Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona, zorganizowaną przez Speleoklub, również we współpracy z CSiR i ZST oraz również ze wsparciem finansowym Gminy Dąbrowa Górnicza. Podczas zajęć skałkowych opiekę instruktorską i techniczną zapewniali: Iza Włosek, Agnieszka Włosek i Janusz Płodzień, ponadto pomagali członkowie Speleoklubu.

Przez pierwsze dni zajęcia odbywały się na Górze Birów w Podzamczu, w poniedziałek przeniesiono się do Ryczowa. Podczas zajęć wszyscy uczestniczy (a było ich aż 15) uczyli się technik jaskiniowych oraz wspinaczki, dodatkowo dla chętnych odbyły się zajęcia z łucznictwa. Zapału do nauki nie ostudziła nawet kiepska pogoda, a wszyscy świetnie się bawili.

Na wyprawę zapisać mogli się zarówno mali jak duzi, choć to ci młodsi wykazali się największą zaciętością i to oni wygrali puchary w zawodach. Oprócz nagród do domu przywieźli ze sobą moc wspaniałych wspomnień oraz nowe umiejętności. Najmłodsza uczestniczka naszej wyprawy, to zaledwie 5-cio miesięczna Ewa, której nie straszne było nocowanie w namiocie i głośne śpiewy przy wieczornych ogniskach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony wspólnie czas i za wielkie zaangażowanie w naszą alpinistyczną przygodę.

Może jeśli techniki linowe staną się dyscypliną olimpijską Dąbrowa Górnicza będzie mogła poszczycić się mistrzem.