Warsztaty kanioningowe

 

Zapraszamy na warsztaty kanioningowe w SDG i v7a7.pl.

Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących rozpocząć przygodę kanioningową – zarówno zupełnie początkujących, jak i już doświadczonych w sportach górskich (jaskinie, wspinaczka). Program warsztatów obejmuje przygotowanie uczestników do samodzielnego działania w kanionach ubezpieczonych do trudności v3a2 lub trudniejszych w grupie pod opieką bardziej doświadczonego lidera.

[zmiana godziny spotkania]

Na zajęciach teoretycznych omówimy sprzęt indywidualny i zespołowy, podstawowe zagadnienia o kanionach i wodzie, zasady komunikacji, przećwiczymy podstawy pierwszej pomocy, węzły niezbędne podczas działania, opowiemy o planowaniu i logistyce działania. Na zajęciach praktycznych nauczymy się obsługiwać przyrządy zjazdowe, poruszać się na linach, przećwiczymy autoratownictwo wodne, nauczymy się celnie i bezpiecznie skakać do wody, poznamy podstawy poręczowania.

W ramach wakacyjnego obozu alpejskiego planowane jest przeprowadzenie 7-8 akcji w kanionach do trudności v5 i a4, w tym takie klasyki jak Bodengo, Pilorera, czy Rio Simon.

Wymogi – umiejętność pływania (!), ubezpieczenie NNW i KL za granicą na czas obozu.

 

Wstępny harmonogram zajęć

maj
– zajęcia teoretyczne – 3 popołudniowe spotkania w siedzibie klubu (raz w tygodniu)
– zajęcia praktyczne na jurajskich skałkach – 2-3 weekendy

czerwiec
– zajęcia z autoratownictwa wodnego – weekend, 1 dzień, tor kajakowy lub Białka
– zajęcia ze skoków do wody – weekend, 1-2 dni

sierpień
– obóz alpejski – 8 dni, Włochy, Alpy Karnickie lub Lombardia

 

Szczegółowe terminy ustalimy na spotkaniu organizacyjnym w czwartek 11.04 i 18.04.2013, g. 18:00 (nastąpiła zmiana z godz 19:00 na 18:00!) w siedzibie klubu – Dąbrowa Górnicza, ul. 3-go maja 12.

Dodatkowe informacje i zapisy – tel. 664528650 lub szkolenie@sdg.org.pl

 

foto O.Dobrzański, Z.Tabaczyński