Alpes Maritimes – Vallon de la Peira v4 a1 III

Kanion Vallon de la Peira jest zdecydowanie kanionem z największą ekspozycją, jaki przyjdzie nam robić podczas wyprawy Maxibiotic Challenge SDG 2013. Blisko 320 metrów deniwelacji na dość krótkim odcinku kanionu – zaledwie 1000 metrów skutkuje w liczne skoki oraz długie zjazdy z niesamowitą ekspozycją biegnące bezpośrednio przy, lub nawet w wodospadach.

 

 

Odcinki zjazdowe to kolejno 45, 50 oraz 60 metrów, gdzie tuż obok huczy woda, rozbryzguje się o wystające skały, rozbija w delikatna mgiełkę wodną tworzącą tęcze. Dla takich chwil warto podchodzić w ponad 30 stopniowym upale pod górę, na rozgrzane, spocone ciało naciągać na siłę piankę neoprenową, zarzucać wory na plecy i ruszać w dół kanionu.

Czekając na kolejne zjazdy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w miejscach, gdzie poza innymi kanioningowcami nie dotarł nikt i niewiele osób jest w stanie zobaczyć i poczuć to, jakie emocje towarzyszą podczas 60 metrowego zjazdu, gdy powietrze którym się oddycha jest przepełnione bryzą wodną, gdzie polega się na partnerach górskiej doli, gdzie w końcu wszystko przeżywa się raz po raz to indywidualnie, to grupowo.