Imprezy biegowe a reprezentacja speleoklubu

Speleoklub Dąbrowa Górnicza, nie samymi jaskiniami stoi, w tym miejscu można nawet zażartować, że jest to tylko jedna z wielu działalności, którą prowadzą członkowie klubu. Ostatnimi czasy w klubie ujawniła się mocna ekipa biegowa, o czym świadczy choćby start aż 6 członków klubu w ostatnim półmaratonie dąbrowskim! Poza tym lwia część biegaczy obstawia również inne biegi – maratony, biegi górskie. Zachęcam do zapoznania się z kilkoma propozycjami. Więcej znajdziecie na facebookowym profilu SDG.

W związku z powyższym kilka ogłoszeń parafialnych związanych z biegami:

III Bieg Walentynkowy

Którego organizatorem jest stowarzyszenie Pogoria Biega odbędzie się 9 lutego – start godzina 11.00 przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych (przy Molo) przy Pogorii III. Trasa liczy sobie 6 km i poprowadzona jest głównie w Parku Zielona. Jako, że bieg ten ma lajtowy i jajcarski wydźwięk i sporo startujących osób jest przebranych proponujemy by chętni, którzy startują z naszego klubu w tym biegu biegli we wnętrzach jaskiniowych, kaskach, etc. Tematyka do dogadania. Według regulaminu wystartować można:

W parach (damsko-męskich – innych opcji nie ma) – opłata startowa 40 zł od pary

Indywidualnie – opłata startowa 30 zł od osoby

Zapisy obowiązują do 29 stycznia bądź do osiągnięcia maksymalnej liczby uczestników (limit 450 osób).

Zimowy Ultramarton Karkonoski – pomoc przy organizacji

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 52 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy. 150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie przez Przełęcz Okraj naŚnieżkę, przebiegnie przez Przełęcz Karkonoską Śnieżne Kotły, Halę Szrenicką. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

Limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 14 godzin, limity na poszczególnych odcinkach podane są w regulaminie zawodów. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą. Góry kojarzą się z nim nierozerwalnie. W nich trenował, wspinał się, tam został na zawsze zdobywszy w zeszłym roku Broad Peak.

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby przyłączyć się do organizacji biegu (głównie biuro zawodów, punkty odżywcze) w terminie 7-9 marca proszone są o kontakt.

VII Półmaraton Dąbrowski – zgłoszenie drużyny

W tym roku podczas VII Dąbrowskiego Półmaratonu wprowadzono nowość – klasyfikację drużynową. Drużyna musi składać się z minimum 4 osób w tym przynajmniej jednego zawodnika płci przeciwnej. Organizator nie określa górnej ilości członków drużyny. Każdy zawodnik jednakże może reprezentować tylko jedną drużynę. Zgłoszenia drużyn można nadsyłać do 28 marca 2014 roku.

Za wynik końcowy uznaje się sumę czterech najlepszych czasów netto, w tym jednego zawodnika płci przeciwnej. Wygrywa drużyna z najlepszym łącznym czasem. W przypadku, kiedy bieg ukończy mniej niż 4 członków drużyny nie będzie ona klasyfikowana.

Opłata startowa wynosi::

50 PLN- I termin ( do 14 marca 2014 roku )

60 PLN- II termin ( od 17 do 28 marca 2014 roku )

Uczestnikom, którzy opłacą start w I terminie zostaną przygotowane imienne numery startowe.

VII Dąbrowski Półmaraton odbędzie się 6 kwietnia 2014 roku. Trasa niezmiennie (podług nazwy imprezy) wynosi 21,097 km i wiedzie od Ujejsca po Halę Centrum w Parku Hallera.

Wszystkich zainteresowanych biegiem i wystąpieniem w barwach speleoklubu uprasza się o zgłoszenie do Polly.