Koncert Zespołu „Chałos”

Koncert odbędzie sie podczas Speleokonfrontacji, w piatek 21 listopada o godzinie 20tej.
Już sam skład obiecuje wysoki poziom (choć w jaskiniach, to może określenie super niski bedzie odpowiedniejsze)
Już nie możemy się doczekać!

Chałos  to prawdopodobnie jedyny, a na pewno jeden z niewielu zespołów piosenki jaskiniowej w Polsce. Pomysł na założenie zespołu narodził się w czasie imprezy po wyprawie do Picos w 2012 roku. W zasadzie prawie zupełnie całkiem przypadkiem. Repertuar kształtował się jednak już wcześniej, w czasie różnych wydarzeń z życia Klubu. 16 stycznia 2014 roku odbyła się pierwsza próba zespołu w obecnym składzie. Inspiracją dla grupy są głównie ludzie, ale także przygody jaskiniowe, o których opowiada większość utworów. Chałos prezentuje nowatorski nurt w muzyce, który określić można jako „chałotyczne frywolne rockowo-bluesowe dźwięki”

Skład zespołu alfabetycznie:

Krzysztof Krisu Biszta – perkusja. Z jaskiniami głównie sympatyzuje, jego najlepsze przejścia to akcja w Mylnej i w Dziurze, gdzie liznął jaskiniowego błota i zapałał do grotołazów wielką namiętnością.

 

Zbyszek Grzela – akordeon, melodyka. Instruktor PZA. Najlepsze przejście jaskiniowe ciągle przed nim. Póki co dzielnie szkoli młodych adeptów wykazując nadludzką cierpliwość i anielskie wręcz opanowanie, nawet gdy kursant to trąba.

 

Marek Stahoo Jędrzejczak – harmonijka ustna, gitara. Nadpenetrator, Instruktor PZA. Autor wielu tekstów piosenek zespołu. Jeden z założycieli SCW, motor napędowy wypraw ekploracyjnych do Picos. Najlepsze przejście jaskiniowe – no cóż, Stahoo robi tylko najlepsze.

 

Marta Ciotka Mielczarek – wokal. Świeży taternik, zarażona pasją jaskiniową przez Tofika, który usilne odradzał jej kurs. Wyszkolona przez najlepszych, w jaskiniach zawsze wiadomo gdzie jest, bo śpiewa lub obrzuca obelgami wór – wyrodnego syna Kotarby. Za swoje najlepsze przejście jaskiniowe uznaje ekstremalną kursową akcję w Wodnej pod Pisaną.

 

Arek Tofik Młynarczyk – gitara, wokal. Bard klubowy, autor wielu piosenek z repertuaru Chałosu, kierownik muzyczny zespołu. Nieskutecznie zniechęca do sportu jaskiniowego. Najlepsze przejście jaskiniowe – Jaskinia Nad Kotlinami ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza.

 

Pan mgr inż. Jacek Jack Styś – bas. Instruktor PZA. Współzałożyciel SCW. Zapala w kursantach miłość do jaskiń barwnie opowiadając im o technikach linowych. Autor tekstów piosenek. Poważny mąż i ojciec rodziny. Inicjator projektu „Piwo na próbie”, który znacznie podniósł zdolności twórcze zespołu.