Podstawowy kurs kanioningowy L1

Już w lipcu organizujemy pierwszy klubowy kurs kanioningowy!

Cel kursu to przygotowanie uczestników do bezpiecznego samodzielnego poruszania się w kanionach w ramach grup prowadzonych przez doświadczonego lidera. W trakcie szkolenia pod okiem instruktora nabywamy umiejętności z bezpiecznego poruszania się w nurcie, prawidłowego pokonywania toboganów, skoków w różnych technikach i samodzielnego poruszania się na odcinkach linowych. Ponadto uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami poręczowania i deporęczowania i aktywnie prowadzą je w łatwiejszych miejscach.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób początkujących – wcześniejsze doświadczenie kanioningowe, jaskiniowe czy wspinaczkowe nie jest wymagane. Zaczynamy od poziomu zerowego, wymagana jest jedynie podstawowa umiejętność pływania.

Szczegółowy zakres zagadnień kursu według programu Komisji Kanioningowej PZA zawiera – http://v7a7.pl/zakres-zagadnien-kursow-intro-i-podstawowego/

W ramach szkolenia w części praktycznej przeprowadzimy 5 akcji w alpejskich kanionach o zróżnicowanym charakterze i trudnościach do stopnia v4a4.

Termin – 9-15 lipca 2018

Lokalizacja – Alpy Karnickie, Tolmezzo, Włochy

Noclegi – camping nad Lago di Cavazzo

Ilość miejsc – 6

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe informacje, kwestie sprzętowe, finansowe i logistyczne – Olo Dobrzański, tel. 664 528 650, olo@v7a7.pl