Speleokonfrontacje 2009

 

Speleokonfrontacje 2009 już za nami. Oznacza to, że przyszedł czas na podsumowanie. Tegoroczna impreza była czternastą z rzędu organizowaną przez Speleoklub Dąbrowa Górnicza. Zgromadziła około 250 grotołazów z ponad 20 klubów speleo z całego kraju. Uczestnicy obejrzeli 14 prezentacji, w tym dwie poza konkursem.

W Jury tegorocznego konkursu zasiedli Iza Włosek, Renata Wcisło, Janusz Baryła, Petr Rehak oraz Aleksander Dobrzański.

Dzięki uprzejmości koleżanek i kolegów ze Speloklubu Warszawskiego i Bobry Żagań imprezie towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia z tegorocznej edycji Konkursu Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego oraz z Ogólnopolskich Zawodów w Technikach Jaskiniowych „Złoty Karabinek”. Obydwie wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Speleokonfrontacji.

W czasie Speleokonfrontacji z mikrofonem szalał nasz klubowicz Wojtek – członek dąbrowskiego kabaretu DNO, proponując uczestnikom udział w różnych zabawach. Po zakończeniu konkursowych zmaganiach mogliśmy obejrzeć fragment twórczości kabaretowej.

Jeszcze w sobotni wieczór poznaliśmy werdykt Jury, które przyznało dwie nagrody oraz wyróżnienia:

I miejsce werdyktem Jury zajęli Zenon i Rajmund Kondratowicz ze Speleoklubu Bobry Żagań za film pt. „Jaskinia JackDaniels 2003- 2009”

II miejsce Jury przyznało Tomaszowi Jaumien z WKGiJ za film „Idę tam gdzie idę”.

Wyróżnienia przypadły kolegom z KKTJ :

Kubie Nowakowi za „Widok z Kitz’a” oraz Michałowi Ciszewskiemu za „Durrkar 2009”.

Po części „oficjalnej” Spelokonfrontacji przyszedł czas na zabawę, którą poprowadził Grzesiek, a sił do niej dostarczyły nam kiełbaski tradycyjnie grilowane przez Franka.

Wraz z obradami Jury rozpoczęło się głosowanie na najlepszą, zdaniem publiczności, prezentację tegorocznych Speleokonfrontacji. Głosowanie zakończyło się w niedzielę. Publiczność swoim wyborem potwierdziła werdykt Jury przyznając:

I miejsce „Idę tam gdzie idę” (Tomasz Jaumien)

II miejsce „Jaskinia JackDaniels 2003- 2009” (Zenon i Rajmund Kondratowicz).

Speleokonfrontacje zakończyły się uhonorowaniem autorów nagrodami oraz prezentacją zwycięskich filmów.

Za nagrody dla zwycięzców Speleokonfrontacji 2009 dziękujemy firmom:

ActivePro, AMC, Explorer, Hurtownia Fatra, Kotarba, Lhotse, Małachowski, Spółka Mount, Pajak, Sklep Summit Sport z Katowic, Uni Sport i Sklep Weld z Dąbrowy Górniczej.

Szczególne podziękowania dla Komisji Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu.

Dziękuję wszystkim tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania tegorocznej imprezy. Bez Was byłoby to niemożliwe.

Agnieszka